Silničáři slib nedodrželi, na dálnici D1 u Humpolce nechali volný jen jeden pruh

Ještě před několika dny Ředitelství silnic a dálnic slibovalo, že během opravy dálnice D1 u Humpolce ponechá alespoň během dopravní špičky průjezdné dva pruhy. Ale nestalo se tak, v pátek odpoledne byl v obou směrech otevřený jen jeden pruh a v místě se tvořily kolony o délce až 10 kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 - kolona před zúžením | Foto: Pavel Pavlas

Na D1 ve směru na Brno je na 87. kilometru průjezdný jen jeden pruh, do kolony řidiči vjedou přibližně na 78. kilometru.

Řidičům se doporučuje sjet z dálnice už na 66. kilometru u výjezdu na Loket a pokračovat přes Čechtice nebo Želivku na Humpolec. Objížďka je zatím dobře průjezdná.

Jedním pruhem se vpodvečer jelo v místě omezení i směrem na Prahu. Situaci tam navíc zkomplikovala vážná nehoda, při níž se jedno auto převrátilo na střechu. Kolona měla kolem 18. hodiny délku asi tři kilometry.

Provoz na dálnici D1 vázne i na výjezdu z Prahy kvůli omezení na 9. kilometru, kde se řidiči zdrží asi 20 minut. Problémy jsou také na 220. kilometru z Brna na Vyškov, kde dělníci opravují silnici a kolona má několik km. Oprava na tomto místě skončí o víkendu.

Velmi hustý je provoz i na dalších tazích. Kolony se tvoří například na D5 před Prahou, popojíždějí i řidiči na silnici I/3 před Planou nad Lužnicí směrem na České Budějovice a na kutnohorská silnici I/2 v Říčanech u Prahy, kde se kvůli rekonstrukci projíždí jen kyvadlově.

Zcela zavřena je silnice I/38 z Kolína do Kutné Hory, kde silničáři napojují obchvat Kolína. Od Prahy vede objížďka přes Kutnou Horu a je poměrně ucpaná.


Kvůli opravě dálnice D1 u Humpolce se v místě tvoří dlouhé kolony

Bohuslav Beneš, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme