Silničáři uzavřeli kvůli sněhu a větru dvě silnice na Rychnovsku

Kvůli sněhovým jazykům a závějím jsou na Rychnovsku ve východních Čechách uzavřené dvě silnice. Informuje o tom Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na mnoha úsecích silnic na východě Čech se 23. února tvořily sněhové jazyky a závěje. | Zdroj: ČTK

Neprůjezdná je silnice druhé třídy z Deštného v Orlických horách přes Sedloňov do Olešnice. Od včerejška tam sněžilo a silný vítr zavál vozovku sněhovými jazyky.

„Byl zde od včerejška silný nárazový vítr, a protože byl vysoký mráz kolem minus 12 stupňů, sníh byl zmrzlý, krystalky to zavály jako písek, takže od té doby se to za pluhem neustále uzavíralo. Nebylo možné to udržet, takže jsme ji uzavřely,“ popsal situaci Jaroslav Dušek ze Správy a údržby silnic Rychnovska.

Ze stejného důvodu je neprůjezdná silnice třetí třídy z Rampuše do Kunčiny Vsi. Nárazový vítr už ale polevil a frézy by měly oba úseky během dopoledne zprůjezdnit.

Uježděný a někdy i zledovatělý sníh leží na vozovkách také v horských oblastech Krkonoš a Orlických hor. Sněhová vrstva se vyskytuje místy i v okolí Lanškrouna, Svitav, Poličky, Vysokého Mýta a Žamberka. I v těchto oblastech mohou vznikat sněhové jazyky.

Martin Hromádka, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme