Česko 0:0 USA

Silničáři zahájí hlavní opravy dálnice D1 mezi Devíti Kříži a Velkou Bíteší ve směru na Prahu

Silničáři uzavřou část pravého pásu dálnice D1 ve směru z Brna na Prahu. Řidiči musejí kvůli opravám počítat s omezením mezi 162. a 168. kilometrem u Velké Bíteše a Devíti Křížů. Částečně uzavřené budou také oba zmíněné exity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel D1 Klimkovice | Foto: Michal Polášek

Auta od neděle v obou směrech projedou pouze jedním pásem dálnice. Silničáři dopravu svedou do dvou zúžených jízdních pruhů v obou směrech.

Opravy potrvají do července. Ředitelství silnic a dálnic za modernizaci pěti a půl kilometru dlouhého úseku dálnice zaplatí zhruba 700 milionů korun.

Řidiči musí od soboty počítat s dopravním omezením na dálnici D1 i u Jihlavy. Silničáři tam zahájili letošní opravy dálnice v úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem.

Ve směru na Prahu i na Brno mezi Jihlavou na 112. kilometru a Velkým Beranovem na 119. kilometru bude v sobotu uzavřen pravý jízdní pruh a doprava bude svedena do levého jízdního pruhu.

Dálnice D1 je místem častých dopravních nehod. Naposledy se v noci na sobotu u Vyškova havarovala cisterna s mlékem. Řidič utrpěl lehké zranění. Při odstraňování auta musela dnes odpoledne policie dopravu odklánět. Provoz byl na místě obnoven před 19:00. Hasiči na místě zasahovali celý den a zůstanou tam zřejmě do nedělního rána. Mléko smíchané s naftou se vylilo směrem k blízkému chovnému rybníku.

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme