Silnice jsou kvůli sněhu uzavřeny i v Ústeckém kraji

I dnes způsobuje počasí problémy na silnicích. Nejsilnější nárazy větru hlásili v noci z Milešovky - až 130 kilometrů v hodině. Vítr v Ústeckém kraji nenapáchal žádné větší škody, několik silnic v Krušných horách je ale uzavřených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice v Duchcově na Teplicku mizí pod přívaly sněhu | Zdroj: ČTK

Silnice jsou uzavřené třeba z Horní Halže do Výsluní na Chomutovsku. Neprůjezdná je též silnice z Výsluní do Rusové, z chaty Nástup do Horní Halže a z Hory svaté Kateřiny do Malého háje. Na Chomutovsku není vidět na krok, kvůli sněhu a větru je tam tzv. bílá tma.

Popadané stromy hasiči odstraňují v Petrovicích, Fojtovicích, Krásném Lese a v Horní Halži.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Krušných horách informovala Gabriela Hauptvogelová

Kvůli popadaným stromům se nedá projet ani mezi Osekem na Teplicku a křižovatkou Loučná. Lenka Holovská ze Správy a údržby silnic informovala, že silničáři se v těchto místech ani nebudou pokoušet vozovky uklidit do té doby, dokud se vítr neuklidní.

Se sněhovými jazyky musejí řidiči počítat už od tří set metrů nad mořem, do vyšších poloh by si pak měli vzít řetězy. Na dálnice D8 od Ústí nad Labem do Německa jsou sice vozovky udržované a mokré, ale silný vítr na ně může sníh navát. Pozor by si řidiči měli dát také na boční nárazy.

Energetici dnes také na deseti místech opravovali poničené vedení vysokého napětí.

Orkán Andrea stále řádí nad Českem

Číst článek

„Nasadili jsme techniku i v dolní části okresu Chomutov i okresu Ústí. Dole máme vozovky suché,“ říká Jaroslav Tačner, technický náměstek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, a zároveň varuje řidiče, aby s přechodným zlepšením počasí situaci nepodcenili.

Vítr bude odpoledne a večer slábnout. Až do nedělního večera ale platí v Ústeckém kraji výstraha meteorologů na horách na vytváření závějí a sněhových jazyků, i když vítr už nebude tak silný jako dosud. Silničáři zůstávají v pohotovosti.

V noci a dnes v Krušných horách napadlo kolem 25 cm sněhu a ústecký meteorolog Radek Tomšů očekává, že stejné množství by ho mělo spadnout i o víkendu.

Gabriela Hauptvogelová, Veronika Sedláčková, Matěj Skalický, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme