Silnice jsou namrzlé, řidiči by si měli dát hlavně pozor na severu a západě Čech

Řidiči na severu a západě Čech by si měli dát pozor na náledí. Policisté hlásí první nehody z rychlostní silnice R6. Několik aut skončilo v příkopě u Nového Strašecí. Celkem šest vozů se pak srazilo u Bošova, místem se projíždí kyvadlově. V koloně stojí auta dvě minuty, objíždět se nevyplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Náledí se v tuto chvíli vyskytuje na východním okraji Karlovarského kraje. Nejhorší situace je v oblasti Žluticka, Chyšska, Lubenecka, ale i Podbořanska. Doprava kvůli hromadné nehodě v blízkosti obce Bošov stojí.

Není to ale jediná komplikace, další auta blokují dopravu mezi Žluticemi a Štědrou. Pod ledem je kopec, který se motoristé obávají sjet. Silničáři nasadili všechnu dostupnou techniku.

Zajímavostí je to, že náledí se vyskytlo i přesto, že hlásič, který silničáři mají k dispozici, teplotu pod bodem mrazu vůbec nehlásí.

S ledovkou bojují i silničáři na Klatovsku a Domažlicku, kde je v terénu veškerá technika.

Na dalších místech Plzeňského kraje je situace o něco klidnější. V časných ranních hodinách se vytvořila ledovka i na Rokycansku, v Břasích a Bezděkově. Silnice už jsou ale ošetřeny a zatím se po nich jezdí bez nehod.

Problémy hlásí také Liberecko a Jablonecko. Během noci se tu ochladilo, místy se na silnicích vytvořila ledovka. Nejproblematičtější je úsek na trase Semily – Košťálov, kde to klouže. Ledovka se místy tvoří také na Jablonecku, hlavně ve vyšších polohách - od Tanvaldu dál směrem do Krkonoš.

Ostatní silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Viditelnost může být během ranních a dopoledních hodin snížená kvůli mlze.

Ve středních Čechách to kvůli náledí a zmrazkům klouže hlavně na Benešovsku a Rakovnicku. Řidiči by měli být opatrní všude tam, kde ještě leží zbytky sněhu, které v noci zmrzly.

Na trase Tábor - Benešov bourala za Miličínem tři auta. Silnice je průjezdná kyvadlově. Tvoří se dlouhé kolony, na Prahu se čeká zhruba hodinu. Auta odtahují.

Michal Trnka, Andrea Strohmaierová, Jan Markup, Michaela Vydrová, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme