Silnice mezi Zálužím a Litvínovem se po havárii v Unipetrolu otevírá. Zatím jen pro auta

Pro auta se o půlnoci z neděle na pondělí otevírá silnice mezi areálem Unipetrolu v Záluží a Litvínovem. Rozhodl o tom večer krizový štáb. Cesta byla uzavřená od čtvrtka, kdy v Unipetrolu vybuchla propylenová jednotka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice mezi Zálužím a Litvínovem se po požáru v chemičce zřejmě otevře kolem poledne

Silnice mezi Zálužím a Litvínovem se po požáru v chemičce zřejmě otevře kolem poledne | Zdroj: ČTK

Silnice se zatím otevírá jen pro auta. Tramvaje mezi Mostem a Litvínovem stále ještě nepojedou.

Hasiči se totiž stále bojí, že by od trolejí mohla odlétnout jiskra. O tom, kdy by mohly okolo areálu opět tramvaje jezdit, by mohl krizový štáb rozhodnout v pondělí. Jednat bude od rána. Tramvaje do té doby nahradí autobusy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání krizového štábu kvůli požáru v litvínovské chemičce sledovala redaktorka Gabriela Hauptvogelová

Obě místa, kde hořelo, navštíví během pondělí vyšetřovatelé policie i hasičů. Potom tam podle mluvčího Unipetrolu Mikuláše Dudy přijdou také odborníci z firmy. Samotný Unipetrol chce totiž vést interní šetření, proč vlastně k havárii došlo.

Zaměstnanci Unipetrolu mají v pondělí jít do práce jen na výzvu svého nadřízeného. Od úterní šesté hodiny ráno pak bude vstup do areálu bez omezení, píše web firmy.

Technici odstranili poškozené potrubí a ostatní zařízení zajistili proti úniku chemických látek.

Ve čtvrtek ráno vybouchla propylenová jednotka, v místě pak začalo hořet. Podle prvních informací mohlo jít o nehodu na chladícím zařízení. Tyto informace ale ještě nechtěl mluvčí formy potvrdit.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme