Silnice Pasa je po čtyřměsíční rekonstrukci znovu průjezdná

Od dnešního rána se zjednodušila cesta na Broumovsko. Po čtyřech měsících se po rekonstrukci otevřela Pasa - silnice, která spojuje region s Náchodem a zbytkem země. Práce na rozšiřovaném úseku ale budou ještě zruba měsíc pokračovat a začnou se také opravovat silnice na dosavadní objízdné trase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Rekonstrukcí prošel 3,5 kilometru dlouhý úsek silnice vedoucí přes hřeben Broumovských stěn.

„Došlo k modernizaci silnice, a to tak, že se celá vozovka rozšířila a vznikly stoupací pruhy. Toto místo je velice nebezpečné hlavně v zimě a modernizace by měla přispět k plynulejšímu provozu a bezpečnosti,“ říká za krajský úřad Imrich Dioszegi.

Zatím se ale bude jezdit ve stoupáních jen jedním pruhem a maximální rychlostí 50 kilometrů za hodinu. Práce na silnici budou ještě nejméně měsíc pokračovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o rekonstrukci silnice Pasa připravil Jiří Fremuth

„Budou probíhat další stavební práce, které je možné uskutečňovat při částečném otevření stavby, takže se bude jezdit pouze ve dvou pruzích,“ vysvětluje krajský radní pro dopravu, sociální demokrat Karel Janeček.

Stavba za 90 milionů korun nabrala hned na začátku několikaměsíční zpoždění.

„Problémem bylo především počasí. Letos byla extrémně dlouhá zima, takže ke zpoždění došlo už na začátku, kdy stavba byla zahájena o měsíc později - místo 11. března až 15. dubna. Pak bylo deštivé jaro, takže se to také protáhlo, protože stavba byla namočena,“ dodává.

Vše má být hotové nejpozději do konce září. Ještě do zimy chce Královéhradecký kraj také opravit některé úseky na silnicích, kudy víc než čtyři měsíce vedla objížďka - konkrétně průtah Lachovem a vybrané úseky cesty v Hejtmánkovicích.

Jiří Fremuth, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme