Silnice R6 už je po nehodě průjezdná ve směru na Karlovy Vary

Na rychlostní silnici R6 u Velké Dobré nedaleko Kladna se před polednem převrátil kamion. Nákladní auto s bahnem prorazilo na 17. kilometru středová svodidla a v protisměru se převrátilo. Hlavní tah mezi Prahou a Karlovými Vary byl v obou směrech několik hodin neprůjezdný. Provoz na Karlovy Vary už se podařilo obnovit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní auto skončilo na střeše | Foto: Pavel Pavlas

Dopravu na místě řídí policisté. „Policisté provádějí odklon dopravy po přilehlých komunikacích a prošetřují příčiny nehody. Došlo ke zranění řidiče nákladního vozidla, ročník 1971,“ informovala mluvčí Jana Šteinerová. Objízdné trasy jsou zatím dobře průjezdné.

Kamion jel od Prahy, k nehodě došlo v mírném kopci v pravotočivé zatáčce. Vůz prorazil svodidla a pokračoval ještě asi 50 metrů, než se převrátil do protějšího svahu. Nestřetl se naštěstí s žádným jiným vozidlem. Bahno, které kamion převážel, se ale rozlilo na celou silnici.

Příčiny nehody zatím nejsou známy, spekuluje se o několika možnostech. Jsou jimi technická závada na vozidle, například selhání brzd, nepřiměřená rychlost, při níž se auto s vlekem rozkývalo a stalo neovladatelným, a také zdravotní potíže řidiče nebo mikrospánek.

Jisté je, že v nehodě nehrál žádnou roli alkohol. Podle majitele přepravní firmy, pro kterou 41letý řidič jezdil, šlo o zkušeného pracovníka. „Auto bylo z roku 2004. Řidič byl zkušený, pracoval u nás asi tři čtvrtě roku, rok. Byl vyzkoušený, nikdy nepochybil. To znamená, že se pravděpodobně jedná asi o nějakou technickou závadu,“ potvrdil zástupce společnosti Jan Halášek.

„Řidič má lehké zranění. V protisměru v tu chvíli nic nejelo, takže je to všechno jenom škoda na vozidle a na svodidlech,“ dodal Halášek. Zraněný muž byl převezen do nemocnice v Praze-Motole. Způsobená škoda je minimálně jeden milion korun.

Tereza Bartůňková, Pavel Pavlas, krw, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme