Silnice R7 u Loun je postrachem řidičů, starostové volají po rychlé dostavbě

Desítky mrtvých i těžce zraněných zůstaly za posledních sedm let po dopravních nehodách na silnici R7 na Lounsku. Není totiž souvislá, čtyřproudová rychlostní silnice se místy mění v úzkou dvouproudovku. Ministerstvo dopravy rozšíření silnice zatím neplánuje, což se ale nelíbí tamním starostům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na R7

Nehoda na R7 | Foto: Policie ČR

Starostové měst, kolem kterých silnice z Prahy do Chomutova vede, chtějí vyzvat stát, aby frekventovanou silnici dostavěl a zachoval ji jako rychlostní komunikaci.

„Stalo se tam 263 dopravních nehod, 13 těžkých zranění a 24 úmrtí, do nich nejsou započítána dvě letošní. Staly se tam nejtěžší dopravní nehody, které jsme tady kdy vyšetřovali,“ říká šéf lounské dopravní policie Jiří Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

O iniciativě starostů na dostavbu silnice R7 informuje Jan Beneš

Silnice R7 je vedena z Prahy až ke Slanému jako čtyřproudá rychlostní silnice. Pak se zhruba v délce 15 kilometrů zužuje do dvou pruhů, které se u Sulce v délce 2,5 kilometru opět rozšiřují.

Dalších přibližně 15 kilometrů až k hranicím Chomutovska vede opět jen úzká dvouproudovka. Její součástí je i 7kilometrový úsek obchvatu Loun. Tamní radnice začala bojovat o to, aby stát silnici rozšířil.

„Je morální povinností vlády, aby na tento kraj nezapomněla a tuto páteřní silnici dostavěla,“ míní starosta Loun Radovan Šabata z Unii pro sport a zdraví.

Dnes totiž projíždí po úzké dvouproudovce denně desetitisíce aut. „Ta je tak dopravně zatížená a má v sobě tolik nebezpečných a nehodových míst, že se stavba dá jednoznačně klasifikovat jako velice důležitá,“ upozorňuje šéf lounské dopravky Jiří Král.

Právě proto se scházejí starostové Loun, Žatce, Slaného, Postoloprt a primátoři Mostu a Chomutova a podepíší výzvu za zachování statutu silnice R7 jako rychlostní komunikace a také žádost o její rychlé zkapacitnění.

Obávají se, že pokud by spojka mezi Prahou a severozápadem Čech už nebyla vedena jako rychlostní komunikace, peníze na její rozšíření by se ve státním rozpočtu hledaly ještě hůř než doposud.


Silnice R7 respektive I/7 mezi Slaným a Chomutovem

Jan Beneš, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme