Silnice ráno pokryly sníh a námraza, bouraly desítky aut

Silné sněžení a namrzající silnice způsobily dnes ráno řadu dopravních nehod. Nejsou sice vážné, ale i tak by měli být řidič za volantem opatrní. Zatím se totiž nedaří stoprocentně ošetřit silnice nižších tříd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na trase Jihlava - Havlíčkův Brod (Vysočina) | Foto: HZS Vysočina

Na Ústecku jsou problémy na hlavním tahu z Teplic do Duchcova, kde se na vozovkách tvoří ledovka.

Od časného rána se silničáři nezastaví také na Děčínsku. Podle silničářů tam během pouhé půl hodiny napadlo až sedm centimetrů sněhu. Potíže tak měly kamiony, a to i v menších kopcích.

Při hromadném střetu v Děčíně bouralo pět aut. Jen částečně průjezdná byla na čas kvůli nehodě nákladního auta rychlostní silnice mezi Teplicemi a Ústím, v Roudnici se srazilo osobní auto s autobusem.

Počasí trápilo řidiče také na západě Čech, hlavně cesta do Německa přes Folmavu byla komplikovaná. Kamiony, které tam kvůli námraze uvízly, už by se ale měly rozjíždět.

Silničáři v celém Česku opravují výtluky na cestách

Číst článek

V Libereckém kraji napadlo přes noc několik centimetrů nového sněhu a ten na některých místech ukryl ledovku. Policie hlásí od rána desítky dopravních nehod.

V Chrastavě bourala dodávka s osobním automobilem, dvě osobní auta se střetla v Liberci ve Šlikově ulici. V obci Slunečná na Českolipsku havaroval kvůli náledí autobus, který narazil do zastávky. Nehoda se obešla bez zranění.

Až do odpoledne bude nejspíš neprůjezdná silnice u Velenic na Českolipsku, kterou kvůli kluzkému povrchu zablokovalo několik nákladních vozidel.

Ve středních Čechách byla nejhorší situace v západní a jižní části kraje. Silnice namrzaly zejména na Berounsku, Příbramsku a v okrese Praha-západ, kde je hodně lesů.

Například u obce Záluží se ráno srazila čtyři auta. Nákladní auto pak vjelo do příkopu a převrátilo se v obci Mořina, jeho řidič se lehce zranil. V Červeném Újezdu u Prahy boural i autobus, srážka s osobním autem se obešla bez zranění.

Miroslav Zimmer, Alžběta Havlová, Pavel Pavlas, Martin Hromádka, Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme