Silnice z Kolína na Kutnou Horu se na dva měsíce uzavírá

Velké komplikace čekají ode dneška řidiče, kteří se pokusí jet z Kolína na Kutnou Horu po státní silnici. Trasa se na dva měsíce zavírá kvůli dostavbě obchvatu Kolína. Tím začínají problémy také lidem v obcích, přes které vedou objížďky. Silnice na malých vesnicích nejsou na těžké kamiony stavěné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní značka: práce na silnici | Foto: Marián Vojtek

Objízdné trasy jsou značené jak pro osobní automobily a autobusy, tak i těžká nákladní vozidla a kamiony. S dočasným nárůstem dopravy kvůli tomu musí počítat lidé z asi 12 menších obcí.

Například přes Suchdol u Kutné Hory budou jezdit hlavně kamiony. Místním se to vůbec nelíbí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o uzavírce silnice z Kolína do Kutné Hory zjišťoval středočeský reportér Michal Trnka

Třeba paní Magda s rodinou má dům přímo u hlavní silnice a hluk ji obtěžuje už dlouhou dobu.
„V noci se nevyspíme a zvlášť teď děti mají prázdniny, to bude úplně šílené,“ obává se.

V sousedních Miskovicích se obci alespoň podařilo vyjednat snížení rychlosti. Nezávislý místostarosta Petr Brant se ale domnívá, že dopravní opatření nebude mít kdo kontrolovat.

„Policie prohlásila, že nebude mít dostatek kapacity na to, aby omezení rychlosti byla schopná kontrolovat,“ říká místostarosta.

Firmy, které obchvat staví, se původně snažily vyřešit situaci jinak než objízdnými trasami. Uvažovalo se o přeložce hlavního tahu. Ukázalo se ale, že pozemky, na kterých by dočasná silnice mohla stát, patří soukromníkům.

Michal Trnka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru