Silnice z Pardubic do Chrudimi je kvůli Velké Pardubické uzavřena

Rychlodráha z Pardubic na Chrudim se dnes změní v obří parkoviště. Policie v souvislosti s konáním Velké Pardubické výpadovku uzavřela a řidiči musí počítat s velkými dopravními komplikacemi. Policisté žádají řidiče o maximální trpělivost a ohleduplnost hlavně po skončení hlavního dostihu, kdy každoročně dochází ke kolapsu dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

121. Velká pardubická | Foto: Filip Jandourek

Snažit se dnes projet Pardubicemi autem? Podle místních řidičů to příliš rozumné není.

Pokud přesto autem na dostihy pojedete, připravte se na - jak místní říkají – špunt u křižovatky u Parama a pak si dejte velkou časovou rezervu na parkování. Míst bude sice dost, ale v takové vzdálenosti od závodiště to bude dlouhá procházka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o dopravě na Velké Pardubické připravila pro Víkendový Ranní Radiožurnál Drahomíra Bačkorová

Po skončení dostihu to bude ještě horší. V jednu chvíli se totiž najednou snaží odjet tisíce lidí. „Tento objem vozidel v takto krátký úsek nemůžeme zvládnout dříve než za hodinu. Kapacita komunikací musí způsobit kolaps,“ říká ředitel městské policie Petr Kvaš.

Zároveň vyzývá hlavně místní, aby nechali auto doma. „Každý Pardubák, který zná, co je rozumné, tak se dostane na závodiště pěšky nebo na kole.“

Dopravní podnik také připravil kyvadlovou dopravu. Ta bude jezdit ve dvacetiminutových intervalech před i po dostihu.


Zvětšit mapu

Simona Bartošová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme