Silnice ze Záluží do Litvínova zůstává i čtyři dny po havárii v Unipetrolu zavřená

V areálu Unipetrolu v Litvínově technici oddělili potrubí zasažené požárem od zbývajícího zařízení. Zamezí tak úniku uhlovodíku. Silnice mezi Zálužím a Litvínovem zatím zůstává už čtvrtý den uzavřená.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice mezi Zálužím a Litvínovem se po požáru v chemičce zřejmě otevře kolem poledne

Silnice mezi Zálužím a Litvínovem se po požáru v chemičce zřejmě otevře kolem poledne | Zdroj: ČTK

Chemikálie, které v trubkách zůstávaly, dohořely včera ráno. Od té doby až do dnešního rána technici potrubí rozebírali a zajišťovali.

„Bude tak definitivně vyloučen únik uhlovodíku z poškozeného místa,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Po nich dopoledne nastoupili hasiči, kteří začali měřit, jestli opravdu nic neuniká. K některým místům se však velmi těžko dostávají, proto akce potrvá déle.

Přestože je situace už stabilizovaná, hasiči nechtějí nic podcenit a svolení k otevření silnice dají až po dokončení kontrolního měření.

V 9 hodin zasedne krizový štáb a až bude mít k dispozici závěry hasičů, bude se opět zabývat tím, jestli silnici otevře, nebo ne.

Mezi Mostem a Litvínovem stále nejezdí ani tramvaje, protože i trať vede kolem areálu. Podle mluvčího Unipetrolu Mikuláše Dudy by se mohly rozjet zítra dopoledne.

Požár v areálu chemičky Unipetrol v Litvínově | Foto: Jan Bachorík

Chempark v Záluží prozatím dál funguje v minimálním provozu. Petrochemický provoz zůstává zcela odstaven, v minimálním provozu je podle Dudy rafinerie a výroba agrochemikálií.

Rozsáhlý požár zasáhl propylenovou jednotku ve čtvrtek ráno, předcházel mu mohutný výbuch. Na místě zasahovalo 42 jednotek hasičů z celého Ústeckého kraje. Oheň dostali hasiči pod kontrolu po několika hodinách, pak nechávali řízeně vyhořet zbytky látek.

Mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda zatím nechce o příčinách havárie spekulovat a odkazuje na závěry vyšetřovatelů. Ti by měli na místo dorazit až práci dokončí hasiči a firemní technici.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme