Silniční průtah v Chrastavě se zatím stavět nebude

Výstavba třetí etapy průtahu Chrastavou na Liberecku se opět odkládá. Kamionová doprava bude tedy i nadále zatěžovat centrum města. Okruh totiž buduje kraj, který prý letos musí šetřit, a proto ani nepožádal o evropské dotace. Starosta Michael Canov s tím prý nemůže nic dělat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba pražského dálničního okruhu | Foto: Tomáš Adamec

Přeložka byla kdysi vyhodnocena jako vůbec nejdůležitější krajská komunikace. Samotný kraj to tehdy ústy svého náměstka pro dopravu Martina Seppa vyhodnotil tak, že rozhodnutí komise o pořadí slouží k tomu, že nikdo nebude moci předbíhat.

Zastupitelstvo Libereckého kraje ale podle něj nedalo tuto přeložku do programu. „Respektive to nebylo v návrhu, který pan náměstek předkládal. Takže přeložka zůstane zatím nedokončená,“ dodal chrastavský starosta.

Liberecký kraj chce obchvat dokončit ve chvíli, kdy se prý vyřeší všechny majetkoprávní vztahy. Chrastava už ale stihla vykoupit většinu nemovitostí ke stavbě. Pokud práce na obchvatu brzy nezačnou, město bude chtít po kraji peníze, které za vykoupení domů a pozemků utratilo.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme