Silvestrovský ohňostroj omezí dopravu v centru Prahy

Symboliku Prahy, květinové motivy, vějíře, hvězdy a další světelné efekty slibují pořadatelé silvestrovského půlnočního ohňostroje v centru Prahy. Světelnou show, která nad metropolí tradičně zářila na Nový rok za bílého dne, magistrát letos objednal na silvestrovskou půlnoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: Ladislav Bába

Ohňostroj nazvaný Praha matka měst potrvá 15 minut a bude stát 1,5 milionu korun. Téměř třetinou ale magistrátu přispějí sponzoři. Z pontonu na Vltavě poblíž Střeleckého ostrova bude odpáleno na 4000 světlic.

Nejvýše zazáří ve výšce 150 metrů a všechny by měly převyšovat Pražský hrad. Na žádost Prahy 1 by ale měl být ohňostroj méně hlučný než v předchozích letech.

Řidiče i cestující MHD ale kvůli ohňostroji čekají některá dopravní omezení. Část Střeleckého ostrova bude uzavřena od soboty 31. prosince v 17 hodin až do nedělního odpoledne. Od sobotní 22 hodiny do 5 nedělního rána budou neprůjezdné silnice, ze kterých budou lidé ohňostroj sledovat.

Toto opatření se bude týkat automobilů i hromadné dopravy. V této době budou uzavřeny také mosty Mánesův a Legií, část Smetanova nábřeží mezi Národní a Karlovou ulicí a úsek Křížovnické ulice mezi Karlovou a Platnéřskou.

Objízdná trasa pro řidiče povede ulicí Resslova přes Jiráskův most na Janáčkovo nábřeží, a dále přes Vítěznou ulici, Malostranské náměstí a Klárov na nábřeží Edvarda Beneše. Provoz tramvají budou řídit dispečeři.

Centrum Prahy ohlídají stovky policistů

Poslední noc v letošním roce se nevyspí stovky pražských policistů a strážníků. Budou dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost zejména v centru metropole a při plánovaném půlnočním ohňostroji.

„Policisté budou dohlížet na veřejný pořádek především v oblasti Václavského náměstí, Staroměstského náměstí, Smetanova nábřeží a v okolních ulicích. Pražská policie nasadila přibližně 500 policistů dopravní, pořádkové, kriminální služby a samozřejmě nám pomáhají i městští strážníci. Těch bude přibližně 200,“ informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

mta, Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme