Síť O2 na Moravě opět funguje, včetně linky 155 na jihu

Linka 155 na jižní Moravě je opět v provozu. Tísňové volání nešlo od rána kvůli výpadku signálu Telefóniky O2. Síť nefungovala na velké části Moravy. Selhala totiž ústředna v Brně, technici operátora už ale problémy odstranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telefónica O2 | Foto: Tomáš Adamec

„V dnešních ranních hodinách zhruba v půl osmé došlo k výpadku ústředny mobilní sítě v Brně, který způsobil nefunkčnost sítě na velké části území Moravy," sdělil Radiožurnálu mluvčí O2 Hany Farghali.

„V současnosti už mobilní síť O2 na Moravě funguje standardně. Výpadek trval něco přes dvě hodiny a podařilo se jej odstranit,“ upozornil.

Výpadek způsobil i nedostupnost tísňové linky 155 mobilní sítě O2 na jižní Moravě. Stále ale fungovala linka 112 integrovaného záchranného systému. Problémy měli hlavně záchranáři a policisté.

„Pro záchrannou službu to byla velice komplikovaná situace, protože nám nefungovaly datové přenosy stran informací do sanitních vozů. Tak třeba přenášíme EKG křivku do nemocnice, to také nebylo v tento moment možné. Všechno jsme nahrazovali komunikací přes vysílačky, protože tím pádem nefungovaly i mobilní telefony mezi zaměstnanci a operačním střediskem,“ vysvětlila lékařka Barbora Zuchová z jihomoravské záchranky.

Telefonica O2 má v Česku asi 5 milionů zákazníků.

Libor Procházka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme