Situace na silnicích Vysočiny se uklidňuje

Sníh a náledí mají na svědomí desítky nehod po celé Vysočině. Policisté k nim vyjížděli od včerejšího dopoledne, kdy začalo v kraji chumelit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová radlice | Foto: Marián Vojtek

Silničáři hodinu po poledni potvrdili, že situace se na Vysočině začíná uklidňovat. I přesto jsou ale v terénu stále radličky a sypače, protože na řadě míst jsou cesty stále zaváté. V současné době ale nejsou nikde hlášeny žádné vážnější komplikace, kvůli kterým by byly problémy v dopravě.

Průjezdná je například už i silnice mezi Stropěšínem a Třesovem na Třebíčsku, která byla od noci uzavřena kvůli popadaným stromům a hasiči popadané stromy odstranili také ze silnice mezi Mohelnem a Dukovany.

Sněžení komplikovalo dopravu na mnoha místech republiky

Číst článek

Policisté také vyjížděli k desítkám nehod. Od včerejška, kdy začalo na Vysočině vydatně sněžit, jich bylo okolo stovky. K nejtragičtější havárii došlo dnes před osmou hodinou ráno u obce Záhoří na Pelhřimovsku. Dvaatřicetiletý řidič osobního auta se tam srazil s nákladním a na místě těžkým zraněním podlehl.

Silnice byla na několik hodin uzavřena a policisté odkláněli dopravu na nedaleké Komorovice. U ostatních nehod šlo pouze o pomačkané plechy a lehká zranění.

Havarovaly i dva autobusy. Jeden v Hlinném u Nového Města na Moravě a jeden u Světlé nad Sázavou, nikdo při těchto nehodách ale nebyl naštěstí zraněn.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme