Situace na zamrzlé říčce Teplá je zatím pod kontrolou

V obci Teplička na Karlovarsku pokračuje likvidace ledových ker na místní říčce Teplá. Už včera tam byl vyhlášený druhý povodňový stupeň. Hrozilo, že voda zatopí okolní domy. V současné době se situace zklidnila, hladina vody nestoupá. Do obce také míří speciální obrněný vůz, který bude rozrážet zmrzlou řeku dál po proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zamrzlá řeka, kry, led, Teplá | Foto: Zdeněk Trnka

Těžká technika už od čtvrtka odvezla stovky kilogramů ledových ker a plně naložená byla více než patnáctkrát. Dnes prováděli pracovníci Povodí Ohře nejen probourávání ledu, ale také káceli stromy u břehu, aby se technika mohla k vodě lépe dostat.

Karlovarský magistrát také zajistil dovezení šesti kubíků písku a pytlů v případě, že by se situace změnila a bylo třeba ucpat výpustě nebo zabezpečit domy a další objekty před zvedající se hladinou.

Pro tento případ jsou v pohotovosti i krajští hasiči. Ti jsou připraveni okamžitě přijet na místo a pomoci s pytlováním a následným umísťováním pytlových hrází. Situace v Tepličce je - dá se říci – zatím pod kontrolou; hladina vody rapidně nestoupá.

Andrea Strohmaierová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme