Situace v Ostravě, kde ráno téměř kolabovala doprava, se uklidnila

Perné ráno dnes zažili řidiči v Ostravě. Na začátku prvního pracovního dne po zahájení opravy mostů na nejvytíženější silnici v kraji se ocitlo město na pokraji dopravního kolapsu. Auta stála během ranní špičky v dlouhých kolonách a situace se uklidnila až během dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava byla 16. ledna na pokraji dopravního kolapsu | Zdroj: ČTK

Je přitom pravděpodobné, že se podobné problémy budou opakovat. Rekonstrukce Svinovských mostů potrvá jen v jednom směru víc než půl roku.

Od opavské výpadovky v Ostravě-Porubě se ráno posouvala auta na objížďce krokem nebo vůbec.

„Provoz už byl tak problematický, že lidé stáli i 20 minut, než se dostali směrem do centra. Dnes, když je to uzavřené, myslím, že to bude katastrofa, že to bude čím dál tím horší,“ přiblížila jedna z řidiček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dopravní situaci v Ostravě přiblížil v Odpoledním radiožurnálu reportér Michal Schöffer.

Někteří lidé měli problém dostat se autem včas do práce. „Čekal jsem tu půl hodiny. Přijedeme později na poruchu a pak se zas dostaneme později zpátky do Ostravy,“ uvedl muž, který pracuje jako údržbář obchodních center.

Naprosto bez potíží naopak cestovali mezi centrem města a Porubou lidé v tramvajích. Ty totiž přes Svinov projedou oběma směry. „Tramvaj jede plynule, takže by všichni měli jezdit dopravním prostředkem MHD. Je to rychlejší a pohodlnější,“ potvrdil jeden s cestujících.

Ucpaných silnic bylo hodně a průjezd městem trval dopoledne autem i dvojnásobek běžného času. „V určité chvíli byl provoz velmi pomalý, nicméně nedošlo ke kolapsu dopravy v Ostravě,“ potvrdila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Lidé by měli podle policie využívat více objízdnou trasu po dálnici, která je kvůli tomu bezplatná. Řidiči si ale na organizaci dopravy stěžují:

„Myslím, že se lidé bouří už teď, a to je dneska teprve první den. To uzavření je asi nedomyšlené; Mělo by se to řešit nějakým jiným odklone než to, co je v současnosti.“

Ředitel krajské dopravní policie Jiří Zlý řekl, že se situace průběžně vyhodnocuje. „Je možné, že na některých křižovatkách dojde ke změnám signálních plánů. Podle situace tak, jak se nám provoz na jednotlivých křižovatkách bude kumulovat, se to bude operativně řešit,“ uvedl.

Průjezd Ostravou trval dopoledne autem i dvojnásobek běžného času | Foto: ČTK

Odpoledne už vážnější komplikace nenastaly. V opačném směru z centra do Poruby jsou totiž mosty ve Svinově normálně průjezdné. Dělníci na nich začnou pracovat až letos v srpnu.

„Situace na Svinovských mostech byla odpoledne klidná a provoz plynulý i v odpolední špičce. Nicméně policisté Radiožurnálu potvrdili, že musí některé řidiče upozorňovat, protože hlavně mimoostravští s uzávěrou nepočítají a mnohdy jedou za značku zákazu vjezdu,“ přiblížila z místa redaktorka Jana Jeckelová.

Řidiči také musí počítat s kolonami na objízdných trasách, večer by se ale situace měla uklidnit i tam.

Svinovské mosty jsou součástí jedné z nejvytíženějších komunikací, denně přes ně přejede přes 40 tisíc aut.

Objízdné trasy - Ostrava Svinov

Michal Schoffer, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme