Sjezdovky v Jeseníkách stále lákají i po sezoně na skvělé podmínky

V Jeseníkách aktuálně leží na sjezdovkách od 40 do 120 centimetrů sněhu. Zima tu ale na rozdíl od hlavní sezóny ještě nekončí: v posledních dnech napadl i prachový sníh. Zájem o lyžování mezi lidmi sice pomalu opadá, o víkendu je přesto návštěvnost lepší než v týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový skiareál Kouty v Hrubém Jeseníku by se měl v příštích letech dále rozrůstat | Foto: Václav Žmolík | Zdroj: Český rozhlas

Na většině jesenických sjezdovek je aktuálně dostatek sněhu. Svahy jsou upravené a díky chladnému počasí nabízejí lyžařům poměrně kvalitní povrch.

Provozovatelé skiareálu potvrzují, že na to, že je konec března, jsou podmínky k lyžování opravdu výborné. Sjezdovky by chtěli nechat otevřené až do Velikonoc. Lyžovat se zde tak bude ještě minimálně týden. Vše ale záleží na tom, jaké bude počasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká je situace na jesenických sjezdovkách, zjišťovala Monika Tomášková

Před týdnem byla střediska skoro prázdná. Některá z nich proto svůj provoz omezila. Lidé však využívají slunečného počasí, a ačkoli je návštěvnost nižší než v hlavní sezoně, vlekaři si na nedostatek lyžařů rozhodně stěžovat nemůžou.

Na své si přijdou také běžkaři. Je však třeba si dávat pozor na cestách mimo turistické značení, kde ještě během víkendu platí třetí stupeň lavinového nebezpečí.

Marína Dvořáková, Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme