Sjízdnost v Plzeňském kraji komplikuje nový sníh

Situaci na silnicích v Plzeňském kraji komplikuje od časného rána sněžení a sněhové přeháňky. Místy napadlo až deset centimetrů nového sněhu. Všechny silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné, na vozovkách leží zbytky sněhové břečky po chemické údržbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sypače a sněžné pluhy odklízejí sníh prakticky nepřetržitě | Zdroj: ČTK

V Plzeňském kraji napadlo několik centimetrů nového sněhu. Nejvíce srážek bylo přes noc v oblasti Plzeň-město, severní Plzeňsko a Tachovsku, kde připadlo 7 až 10 centimetrů sněhu.

V kraji stále drobně sněží, všechny silnice jsou sjízdné. Silničáři mají v terénu veškerou techniku, řidičům ale doporučují maximální opatrnost, jak říká krajský dispečer zimní údržby Jiří Slapnička:

„Některé silnice třetí třídy, které se udržují drtí, tam v každém případ pojedete jen po bílém povrchu – možná zpluhovaném.“

„Hlavně je třeba dávat pozor na Plzni-Severu v okolí Mladotic. Došlo tam k nehodě sypače, musí čekat na policii, takže v tomto území se údržba zdržuje, protože ho musí nahradit ostatní,“ dodal Slapnička.

Na Klatovsku, Domažlicku či jižním Plzeňsku většinou nespadlo tolik sněhu, i tam jsou silnice většinou se zbytky sněhové břečky po chemické údržbě.

Na dálnici D5 mohou být podle Ředitelství silnic a dálnic zbytky rozježděného sněhu. Řidiči by měli věnovat jízdě zvýšeno pozornost.


Zvětšit mapu

Monika Červená, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme