Skauti po celém Česku rozvážejí putující betlémské světlo

Na nádražích v celém Česku mají dnes lidé možnost získat putující betlémské světlo, které z městečka Betléma, rodiště Ježíše Krista, už tradičně rozvážejí skauti. Betlémské světlo předávají svým kolegům i všem příchozím ve stanicích, v nichž vlak pravidelně staví. Rychlíkem z Brna dnes dorazili také na pardubické nádraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skuti přivezli betlémské světlo na brněnské nádraží rychlíkem | Zdroj: ČTK

Na světlo tam už čekaly desítky dalších skautů. Mezi nimi nechyběly ani nejmenší světlušky, které dnes s lucerničkami navštíví babičky a dědečky, kteří už si pro světlo do kostela nemohou sami dojít, ale přesto ho chtějí.

Kromě nich byla na nádraží připravená také skupinka skautů z Hradce Králové, kteří s betlémským světlem zamíří nejen tam, ale také do Liberce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z příjezdu betlémského světla do Pardubic připravila Drahomíra Bačkorová

Z Olomouce až do Opavy vezou světlo skauti z Velkého Týnce. Činí tak podle jejich vedoucího Jana Pečinky už více než patnáct let.

„Přijdou lidé z jednotlivých rodin, ale i z farních úřadů, kde světlo dávají do kostelů. Přijdou skauti, kteří světlo rozváží na trase Břidličná, Rýmařov. Takhle se šíří světlo po naší severní trase od Olomouce na Opavu,“ říká Pečinka.

Betlémské světlo vezou skauti z Velkého Týnce letos poprvé také do města Libavá i na jiná místa ve vojenském újezdu.

„Zavezeme světlo i do Staré Vody u Libavé, kde chceme symbolicky zapálit svíčky u kaple nad Královskou studánkou, na hřbitově, případně i v kostele, který pomáháme už patnáct let obnovovat,“ uvedl.

Zájemci, kteří k vlaku pro světlo nepřijdou, si své svíčky a lucerny mohou zapálit v místních kostelech. Pro betlémské světlo si můžete přijít také do pražské budovy Českého rozhlasu. Světlo tam bude od 17 hodin, návštěvníkům zazpívá dětský rozhlasový sbor a soubor Musica Rustica.

Tomáš Minarčík, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme