Skauti přivezli do Brna betlémské světlo. Před Vánoci ho rozvezou po Česku

Betlémské světlo, symbol vzájemnosti a porozumění, už je v České republice. Z Vídně ho přivezli jihomoravští skauti a dnes ho předají představiteli brněnské diecéze v katedrále sv. Petra a Pavla. Potom se dostane do domácností po celé zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnští skauti přivezli z Vídně betlémské světlo. Na snímku jsou skauti David Janoška a Kristýna Kopřivová | Zdroj: ČTK

O plamínek zažehnutý přímo v Betlémě se včera podělili s českými skauty jejich rakouské protějšky při bohoslužbě ve Votivním kostele. Čtveřice vybraných ho pak vezla do Brna vlakem.

Kristýna Kopřivová z tohoto úkolu nervózní nebyla. „Jsem spíše potěšená. Na jednu stranu to vidím jako čest a na druhou stranu i jako obrovskou radost. Světlo máme doma každý rok, ale nikdy jsem neměla možnost si ho přivést takhle z Vídně,“ svěřila se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak putuje Betlémské světlo, zjišťovala redaktorka Zuzana Plíšková

Do Vídně pro světlo přijely skupinky z 18 zemí. Bývalý exilový skaut Leo Ge, který byl u prvního převozu do České republiky, stále nemůže uvěřit, jak velký má dnes tato akce ohlas.

„Na začátku jsme to předávali na nádraží. A nemysleli jsme si, že to bude trvat déle než dva, tři roky. Kvůli malinkému světýlku sem jedou lidi přes půl Evropy, asi je to něco, co je oslovuje,“ řekl Leo Ge.

Dnes světlo skauti předají představiteli brněnské diecéze v katedrále sv. Petra a Pavla. Příští sobotu ho pak rozvezou do celé země.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme