Ski areál Neklid v Krušných horách spouští novou sjezdovku

Nejlepší podmínky k lyžování nabízejí o víkendu v Krušných horách svahy Klínovce a saského Fichtelbergu. Na sjezdovkách tam leží až 40 cm převážně technického sněhu. Dobré podmínky hlásí Ski areál Neklid u Božího Daru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři v Krušných horách | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Počasí se obrátilo k lepšímu, vrátila se zima, za posledních 24 hodin se ochladilo, takže jsme byli schopni spustit systém umělého zasněžování. Na sjezdovkách máme okolo 20 až 30 centimetrů sněhu. Samozřejmě záleží, v jakým místech. Na víkend plánujeme spuštění nejdelší sjezdovky Moser a sedačkové lanovky," říká Filip Majkus ze Ski areálu Neklid.

Pro běžkaře jsou v Krušných horách upraveny zejména terény v okolí Božího Daru, krušnohorská lyžařská magistrála je upravena pouze v některých lokalitách.

Kombinaci technického a přírodního sněhu nabízí o víkendu na svých sjezdových tratích Bublava u Kraslic. Podle provozovatele ski areálu Jiřího Lhoty je k dispozici také dostatek parkovacích míst:

„Můžeme pozvat všechny vyznavače zimních sportů na bublavské sjezdovky. Sjezdovky budou dobře vysněžené, alespoň ty dvě hlavní – střední Bleiberg u kotvového vleku a Lesní u lanové dráhy. Předpokládáme, že nebudou ani fronty. Víkend s polojasným počasím bude úplně ideální.“

Pro běžkaře v okolí Bublavy souvislé stopy upraveny nejsou. Běžecké tratě jsou sjízdné pouze v některých úsecích.

Zdeněk Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme