Skiareál Špindlerův Mlýn převezmou firmy TMR a Snowhill

Skiareál Špindlerův Mlýn změní provozovatele. 15. listopadu ho společně převezmou slovenská společnost Tatra Mountain Resorts a firma Snowhill. Největší české lyžařské středisko jim na 20 let pronajme Český svaz tělesné výchovy a sportu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Nový provozovatel chce areál převzít v polovině listopadu.

„Samozřejmě musíme respektovat to, že ČSTV už učinilo nějaké kroky, vydali nějaký ceník. To už nějak nebudeme měnit za chodu, ale budeme tam chtít udělat kroky a zásahy tak, aby tam byl cítit náš rukopis,“ potvrzuje předseda dozorčí rady společnosti Tatra Mountain Resorts Igor Rattaj.

Podle smlouvy by noví provozovatelé měli během 20 let investovat asi 800 milionů. Roční nájem bude stát více než 40 milionů korun. Součástí dohody je také opce na dalších 20 let.

Společnost Tatry Mountain Resorts vlastní a provozuje lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater. Vznikla propojením firem Ski Jasná a Tatranské lanové dráhy. V současné době je největším poskytovatelem turistických služeb na Slovensku.

Ota Nehasil, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme