Skiareály v Jeseníkách čekají nápor lyžařů. Děti z Brna mají prázdniny

Skiareály v Jeseníkách očekávají velký nápor lyžařů. Do hor přijíždějí rodiny s dětmi, které mají prázdniny. Podmínky k lyžování jsou ideální. Ve volném terénu leží do 80 cm přírodního sněhu. Před víkendem se bude upravovat řada běžeckých stop, stejně jako sjezdovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červenohorské sedlo | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Rolba projíždí sjezdovky na kopci pod Šerákem denně.

„Sjezdovky upravujeme každý večer a ráno, jsou ve velmi dobrém stavu. Sněhu je dost. Ledovým plotnám se samozřejmě v některých místech nevyhneme, ale snažíme se je rozbít mašinami. Sněhu je tak 70 až 80 centimetrů, podmínky jsou výborné. V neděli si určitě přijďte zalyžovat, budou tam akce pro děti,“ láká Karla Kubíčková ze skicentra.

Podnikatelé očekávají velkou návštěvnost díky brněnským jarním prázdninám. Ty jsou po silvestrovských pobytech druhým nejsilnějším týdnem. Rodiny s dětmi obsadí horské hotely a zdrží se zpravidla několik dní.

Velkou návštěvnost čeká i majitel penzionu v Ramzové Leoš Haltmar. Právě v tento termín má všechny pokoje rok dopředu beznadějně obsazené. Jen výjimečně pobyt někdo stornuje:

„Někdo to zruší, ale do druhého dne je termín zase prodaný. V tomto období se vždycky lyžuje. Lidé jedou na jistotu, na hory si jedou odpočinout a budou lyžovat i na méně kvalitním sněhu, ale budou lyžovat vždycky. Klienti se většinou vrací, tím pádem je ubytovací kapacita dopředu zase znovu obsazená na další rok.“

V nejvyšším moravském pohoří stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Túry mimo značené trasy se nedoporučují.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme