Skiareály v jižních Čechách hlásí nejlepší podmínky z celé sezony

Skiareály hlásí nejlepší podmínky z celé sezony, a tak si v těch největších a nejvýše položených areálech, jako je Lipno, Zadov, Kvilda i Monínec na Táborsku, zalyžujete na sto centimetrech prašanu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová rolba vykrajuje do čerstvého sněhu běžkařskou stopu

Sněhová rolba vykrajuje do čerstvého sněhu běžkařskou stopu | Foto: Luděk Švejda, NP Šumava

I menší lyžařská střediska si nemohou stěžovat. Znovu si zalyžujete v Blanském lese, a to na sjezdovce ski klubu Rohy. Sjezdovku najdete mezi obcemi Brloh a Chvalšiny. Kozí Pláně u Kaplice mají také dobré podmínky, dnes i v sobotu si zalyžujete do osmi večer, v neděli pak do šestnácti.

Sjízdné jsou i obě sjezdovky na Javorníku, v provozu je vlek Pod Kapličkou i Tatrapoma. Kromě denního mají i večerní lyžování - od osmnácti do jednadvaceti. Sedm kilometrů jižně od Prachatic si zalyžujete s dětmi na Libínském sedle, kde je podle provozovatele Petra Ludačky před 60 cm sněhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sněhové zpravodajství připravila redaktorka Romana Kostohryzová

„Na Libínském sedle máme čtyři sjezdovky. Určené jsou především pro malé děti a střední věk. To znamená lehce zkušení lyžaři. Zkušený lyžař si tady také samozřejmě zalyžuje, ale není to takovéto vyžití. Největší sjezdovka má 250 metrů, převýšení zhruba 120 metrů. Druhá sjezdovka má 150 metrů s převýšením 80 metrů,“ doplnil Ludačka.

Snowpark, freeride, ale i tři sjezdovky na vás čekají v Českých žlebech, těšte se na 70 čísel prašanu. V Horní Vltavici i ve skiareálu Kubova huť mají kolem půl metru sněhu, o něco méně je sněhu v areálu Nové Hutě.

Na Jindřichohradecku začínají školákům příští týden jarní prázdniny, pokud jim sníh vydrží, můžou si zalyžovat v lyžařském areálu Hradiště i v Horní Radouni na Čihadlu. Mají tam kolem půl metru sněhu a díky jarním prázdninám bude otevřeno v obou areálech každý den až do příští neděle.

Letošní zima moc nepřeje areálu Kouty na Táborsku, tam mají pořád sněhu málo, a tak se nejezdí.

Na běžkách | Foto: Jiří Fremuth

Radost ale mohou mít běžkaři. Většina běžkařských tras Bílé stopy na Šumavě je upravená, dohromady přes 100 kilometrů, aktuální informace o konkrétních trasách najedete na www.bilastopa.cz.

Například v okolí Zadova je přes pětadvacet kilometrů a na Frymburských loukách okolo Svatoniny Lhoty si projedete patnáctikilometrovou stopu pro klasický styl. V okolí Lipna nad Vltavou je přes 40 kilometrů upravených tras.

Náročnější běžkaři můžou vyrazit na tratě okolo Alpské vyhlídky, které jsou propojeny s okruhem na Frymburských loukách.

A kdo by chtěl zabrousit na běžkách do Rakouska, tak v okolí Sternsteinu je 17 kilometrů stop a běžecké stopy na Schönebenu jsou upraveny pro klasický styl i bruslení v délce 79 kilometrů.

Pokud byste se vydali běžkovat do zahraničí, počítejte s tím, že je vstup na trasy většinou zpoplatněný. Jeden běžkař zaplatí přibližně tři eura, zato jsou trasy perfektně upravené, parkování je zdarma a často je u nástupního místa zázemí se sprchou i převlékárnou.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme