USA 0:1 Česko

Skiareály v jižních Čechách slibují na víkend ideální podmínky k lyžování

Příjemné lyžování o víkendu nabízejí skiareály na Táborsku, Českokrumlovsku, Prachaticku, Jindřichohradecku, ale i v příhraničí. Kdo má raději běžky, měl by zajet na Šumavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Hochfichtu | Foto: Pavla Kuchtová | Zdroj: Český rozhlas

Ideální podmínky hlásí Monínec na Táborsku, kde je 70 až 100 centimetrů sněhu. Navíc je podle ředitele Jaroslava Krejčího svou polohou naprosto unikátní:

„Je to sjezdovka dlouhá 1200 metrů s čtyřsedačkovou lanovkou. V horní části – v 600 metrech – jsou dvoukotvy. Monínec má jedno specifikum, které nemá žádná sjezdovka v České republice. Nastupuje se ve středních Čechách a vystupuje se v jižních Čechách.“

Ideální podmínky jsou už tradičně na Českokrumlovsku, kde jsou navíc jarní prázdniny, a tak dětem ve skiareálu Kozí pláně prodloužili denní provoz až do osmi hodin večer.

I na lipenských sjezdovkách napadl čerstvý sníh, a tak si zalyžujete na 50 až 80 cm prašanu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O lyžařských podmínkách v jižních Čechách informovala redaktorka Romana Kostohryzová.

Výborné podmínky jsou také na Prachaticku. Kromě sjezdovky na Javorníku, kde vlek nejezdí, je v provozu vlek Pod Kapličkou, na sjezdovce je 15 cm.

Na Kvildě je 50 až 120 cm prašanu, na Libínském sedle si lyžaři užijí 65 cm a v sobotu navíc maškarní rej - memoriál Ríši Ledvinky, který začíná v jednu hodinu odpoledne.

Kdo je z Volar nebo tam má namířeno, bude to mít blízko do skiareálu České Žleby, kde je 70 cm sněhu. Výborné podmínky hlásí také z Horní Vltavice a Kubovy Huti. Je tu 40 až 60 cm a na Kubově Huti i večerní lyžování.

Nové Hutě u Vimperka mají 35 cm prašanu a kdo chce zkusit snowparky, snowcross a osm sjezdovek, musí zajet na Zadov, tam mají 50 až 90 cm prašanu.

Monínec - sjezdovka | Foto: Pavel Pavlas

Skvěle si zalyžujete také na Jindřichohradecku. V lyžařském areálu Hradiště je až 90 cm technického sněhu, lyžuje se i v Horní Radouni.

V blízkém pohraničí - v německém skiareálu Mitterdorf - nedaleko Strážného je 8 km sjezdovek o 90 cm sněhu. V rakouském skiareálu Sternstein, který je u Vyššího Brodu, mají 50 až 70 cm sněhu. Náročné lyžaře uspokojí rakouský Hochficht u Nové Pece, kde je přes 20 km sjezdovek a až 130 cm sněhu.

Naopak se nelyžuje v Blanském lese na Českobudějovicku. Podobně jsou na tom vleky Kouty u Mladé Vožice.

Za běžkami na Šumavu

Kdo má raději běžky, měl by zajet na Šumavu. V okolí Nových Hutí je upraveno na 14 km běžkařských tras, u Zadova jsou po úpravě trasy na Danielovu cestu, Zlatou studnu i Nové hutě.

U Borové Lady projedete upravený 10kilometrový okruh kolem Chalupské slatě nebo trasu Borová Lada - Kvilda, Borová Lada - Knížecí pláně.

Šumavská magistrála je upravena dvěma stopami pro klasiku, sjízdná je také trasa z Nové Pece na Raškov a ze Strážného směr Knížecí Pláně a Polka. Trasy se ale budou během dnešního dne znovu upravovat, aktuální informace najdete na www.bilastopa.cz.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme