Skiareály v Orlických horách jsou v provozu i po hlavní sezoně. Lyžaře lákají na slevy

Hlavní sezona v Orlických horách sice skončila, ale lyžuje se dál. Sněhové podmínky jsou velmi dobré a vlekaři teď lákají lyžaře na mimosezonní slevy. Výrazně zlevnili například ve skiareálu v Deštném, a to o 50 procent ve všední den. V Říčkách ceny pro všechny dny klesly o několik desítek korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka | Foto: Václav Žmolík | Zdroj: Český rozhlas

Stejný trend jako vlekaři zvolili i ubytovatelé. Volných pokojů je totiž hodně. Na horách je jich nyní obsazeno jen 16 procent a ani o víkendu zřejmě nebude problém sehnat ubytování, protože se kapacita zaplní jen ze tří čtvrtin. Proto klesly ceny ubytování ve velké většině hotelů a penzionů.

Lyžařská střediska mají stále co nabídnout. Na sjezdovkách je dostatek sněhu, a to i v menších areálech. Sjezdovky jsou upravené, rovné a pevné. Navíc má během tohoto týdne připadnou dalších až 15 centimetrů, takže se bude lyžovat nejen na technickém sněhu.

V Deštném je v provozu jen areál Marta I, ale vlekaři ujišťují, že kapacitně na současnou návštěvnost hor stačí. Dokud bude dostatek sněhu, budou provozovatelé dál udržovat i běžecké tratě.

I přes konec hlavní sezony se v Deštném bude dál lyžovat i ve večerních hodinách. Lidé měli o tuto službu velký zájem. Večer se tam bude lyžovat ještě po dva týdny, vždy od čtvrtka do soboty. V Říčkách s touto službou pro tuto zimu už skončili.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme