Skládka pneumatik v Tušimicích doutná už půl roku

Skládka pneumatik v Tušimicích na Chomutovsku půl roku po požáru stále doutná. Guma na skládce vzplála v červnu a hasičům tehdy trvalo téměř týden, než dostali oheň pod kontrolu. Přesto ještě dnes zbytky prohořívají a plamínky ohně občas vyšlehlou z vrstvy zeminy, kterou hasiči vloni skládku zavezli. Jen tento týden tam proto museli už čtyřikrát vyjíždět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící hromada pneumatik v Kadani u Tušimic na Chomutovsku | Foto: David Hertl

Zasahovali hasiči z nedaleké Kadaně a Klášterce nad Ohří. Skládka je už od loňského června nepřetržitě monitorovaná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Evy Holé přímo z Tušimic v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Nyní z navezené zeminy vyšlehly na několika místech plameny. Hasiči je proudy vody uhasili, ovšem celá situace se několikrát opakovala a nikdo neví, kdy budou hasiči muset opět vyjet.

Už loni na konci června požádal odbor životního prostředí kadaňské radnice Ústecký kraj, aby s firmou GRG Investment, která skládku provozuje, zahájil správní řízení o odebrání licence a ukončení činnosti.

Firma se odvolala s tím, že kraj je vůči ní podjatý a celá záležitost skončila na ministerstvu životního prostředí, které až dodnes správní řízení neukončilo.

Místním se nevyřešená likvidace požářiště vůbec nelíbí. I když za celou dobu nebyly překročené žádné limity škodlivin v ovzduší. Lidé si svorně stěžují, že cítí spáleninu pokaždé, když fouká vítr k jejich obydlí.

Eva Holá, Hanka Shánělová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme