Skládka pneumatik v Tušimicích přestala hořet i doutnat

Skládka pneumatik v Tušimicích na Chomutovsku přestala hořet a nevychází z ní už ani dým, který dusil okolí několik dní. Hořet začalo ve čtvrtek odpoledne, hasiči museli dokonce evakuovat dvě stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící hromada pneumatik v Kadani u Tušimic na Chomutovsku | Foto: David Hertl

Plochu po požáru v současné době ještě kontrolují pracovníci firmy, které skládka patří a její vedení se snaží obnovit provoz. „Na místo dohlížejí nepřetržitě čtyři pracovníci firmy a během dne sem zajížděli i hasiči,“ přiblížila v Odpoledním Radiožurnálu reportérka Dagmar Cestrová.

Dodala, že obyvatelé ubytovny, kteří museli být evakuování, byli zpátky ještě ten den, kdy k evakuaci došlo. „Ovšem stěžují si, že je policie evakuovala až v pátek ráno, protože nejhorší situace byla právě ze čtvrtka na pátek – plameny podle nich sahaly hodně vysoko a dým směřoval od poloviny noci na ubytovnu,“ dodala.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuální situaci po požáru skládky pneumatik informovala v Odpoledním Radiožurnálu reportérka Dagmar Cestrová.

Všechny pneumatiky, které jsou zde uskladněny, neshořely. Část ještě zůstala na skládce. Příčinu požáru, který zřejmě vzniknul neodbornou manipulací s vysokozdvižným vozíkem, vyšetřují hasiči i policisté. S firmou se spojili také pracovníci inspekce životního prostředí.

„Zítra budou také známy výsledky rozboru v rybníce, kam odtekla voda, kterou používali hasiči na rozpálené pneumatiky. V rybníce se otrávilo několik desítek ryb,“ uvedla reportérka.

Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme