Sklářská škola v Kamenickém Šenově obhájila svoji existenci

Krajštší zastupitelé v Liberci rozhodli o osudu sklářské školy v Kamenickém Šenově a Novém Boru. Nakonec se slučovat nebudou. Rozhodnutí předcházela bouřlivá diskuze a demonstrace studentů a učitelů šenovské školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před libereckým krajským úřadem demonstrovali studenti a učitelé ze sklářské školy | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

Před jednáním zastupitelů před libereckým krajským úřadem protestovalo asi osmdesát studentů a učitelů s transparenty. Vyjádřili svůj nesouhlas se sloučením jejich školy se sklářskou školou v Novém Boru, ale i s odvoláním ředitele šenovské školy Františka Janáka.

Na jednání zastupitelů libereckého kraje se potom odebralo přibližně 50 učitelů studentů a šenovské školy. Po úvodní řeči náměstka hejtmana Radka Cikla o nutnosti sloučené šenovské a novoborské sklářské školy se u řečnického pultu vystřídal bezpočet řečníků.

Mimo jiné padl i návrh, že by to mohlo být naopak. Vyšší odborná škola sklářská by se mohla přestěhovat do Kamenického Šenova a novoborská škola by mohla zůstat víceoborová.

Prostor k vyjádření svého názoru dostalo jedenáct zástupců šenovské školy. Po dvou hodinách diskuze rozhodli zastupitelé Libereckého kraje ve prospěch sklářské školy v Šenově, která se s novoborskou slučovat nebude.

Eva Malá, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme