Škody za 10 milionů napáchal noční požár pece v Kovohutích Rokycany

Noční požár rozvodné skříně a chladicího okruhu vyřadil z provozu vysokou pec v Kovohutích Rokycany. Nikdo se nezranil, zaměstnanci stačili včas odejít. Škody se odhadují na deset milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Nový rok shořela táborská rozhledna Hýlačka | Foto: Martin Petrák

Podle mluvčí krajských hasičů Pavly Jakoubkové mohla požár zavinit technická závada.

„V hale vakuového lití společnosti Kovohutě Rokycany došlo k požáru hlavní rozvodné skříně vysoké pece. Probíhá vyšetřování, zda požár poškodil i chladící okruh a vyzdívku,“ řekla Českému rozhlasu Jakoubková.

Oheň se začal šířit po jedné hodině v noci, hasiči ho zlikvidovali asi 40 minut. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek.

„Škody byly předběžně vyčísleny na 10 milionů korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 50 milionů. Všichni zaměstnanci sami opustili prostory haly, nikdy nebyl zraněn,“ doplnila mluvčí.

Podle generálního ředitele firmy Miloše Tučka je indukční tavicí pec mimo provoz a zatím se nedá říct, na jak dlouho bude vyřazena. Výroba v podniku se ale nezastavila, pokračuje na jiných agregátech.

Jana Kosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme