Škola v Křešicích na Litoměřicku věří, že i po povodních start školního roku stihne

Rychleji než komukoli jinému utíkají prázdniny vedení i dětem Základní a mateřské školy v Křešicích na Litoměřicku. Stejně jako obec zasáhla školu červnová povodeň. Křešičtí dělají vše pro to, aby nový školní rok mohl pro několik desítek dětí bez problémů začít.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křešice po povodních

Křešice po povodních | Zdroj: ČTK

Školnice ze školky a asistentka pedagoga natírají ploty. Na obnově budovy pomáhají všichni dobrovolně. Věří, že škola nový studijní rok zahájí.

Na chodbě řemeslníci z Litvínova pokládají lino. „Asi 450 metrů čtverečních plus schodiště,“ říká Otakar Novák. Ředitelka Lenka Špittová je teď ve škole téměř neustále, přestože jsou prázdniny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Základní a mateřské školy v Křešicích na Litoměřicku nahlédl reportér Miroslav Zimmer

„Mění se podlahy, byla zasažená celá izolace, takže hodně hrajeme o čas, ale podaří se to,“ doufá.

„Tělocvična je teď plná všeho možného, protože se snažíme odklidit nábytek, aby se dalo pracovat,“ dodává.

V provizorním režimu budou v září fungovat šatny, které jsou v suterénu školy a byly zatopené. Družina se přesouvá do už vysušené místnosti, kde je nová podlaha. O vybavení družiny ale škola přišla.

S obnovou školy pomáhají dělníci z Valašska, škrábat zeď přijeli dokonce i Američané z Tennessee a německé školky přivezly vybavení, které voda poničila. Z mezinárodní spolupráce má ředitelka Lenka Špittová velkou radost.

Děti, které by se měly v září do školy vrátit, v pátek přijely z dalšího prázdninového pobytu na Šumavě. I to byl jeden ze sponzorských darů pro školu.

„Díky těmto pobytům pro děti si mohli rodiče uvolnit ruce a věnovat se svým nemovitostem, případně zameškané práci během povodní, to nám moc pomohlo,“ uvedl po společném návratu křešický místostarosta Ondřej Štědrý.

Miroslav Zimmer, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme