Školáci mohou vzájemně porovnat, jak na tom jsou se znalostmi

Stovky žáků základních škol si v sobotu mohou otestovat své znalosti ve srovnávacích zkouškách. Jednou ze škol, kde žáci tuto možnost mají, je i první soukromé jazykové gymnázium v Hradci Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci základních škol mohou prověřit své znalosti ve srovnávacích zkouškách | Foto: Scio

„Jednotlivé materiály jsou zapečetěné a otvírají se až těsně před konáním zkoušek, to znamená zítra,“ vysvětluje tamní zástupkyně ředitele a hlavní koordinátorka zkoušek Dana Bergmannová.

Žáci pátých, sedmých a devátých tříd porovnají své znalosti v matematice a českém jazyce. Třetí test prověří všeobecný přehled.

„My zkoušky uděláme, zapečetíme to zpátky do tašek a pan Bureš to zase sváží zpátky do Scia do Prahy. Tam už si to potom vyhodnotí a děti dostanou výsledky,“ říká Bergmannová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se soukromé gymnázium v Hradci Králově připravuje na srovnávací zkoušky, zjišťovala Lucie Valášková

Podle ní vyhodnocování zabere jen krátkou dobu, okolo dvou týdnů.

Poprvé se na gymnáziu psaly srovnávací testy ve školním roce 2007/2008 a od té doby se tradice drží. Jedná se o tři zkoušky během roku – podzimní, zimní a jarní, která právě probíhá.

Na hradeckém gymnáziu se tentokrát testů zúčastní 99 dětí. „Budou rozděleni do šesti tříd, takže mám připraveno šest administrátorů, kteří se budou o děti starat,“ plánuje Bergmannová.

„Sciotesty považuju za výbornou věc pro rodiče i pro žáky, protože i když si můžou testy stáhnout na internetu, tak ta atmosféra je nenahraditelná,“ chválí projekt místní vyučující a administrátorka Petra Poláčková.

„Určitě to všem doporučuju jako profesorka i jako matka, protože jsem tady své dítě měla taky,“ dodává.

Rodiče mohou své děti přihlásit ke srovnávacím zkouškám i zítra přímo v budově gymnázia.

Lucie Valášková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme