Školní pavilon v Jeseníku zahalí před demolicí plachty, mají ochránit okolí před azbestem

Demolice pavilonu v areálu Základní školy Průchodní v Jeseníku se bude provádět v podtlakovém prostředí, aby se zabránilo uvolňování nebezpečného azbestu. Taková byla podmínka hygieniků. Právě dnes dělníci začnou se stavbou lešení na střeše, ze kterého spustí plachty až k zemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Azbest

Azbest | Foto: Fotobanka stock.xchng

Plášť budou stavebníci chystat dva dny. „Musíme připravit konstrukci na střechu, na kterou ten plášť zavěsíme, musíme tu konstrukci přikotvit ke stávajícímu objektu, aby nám neulítla, kdyby přišly nějaké větší větry, a musíme začít plachtovat,“ popsal stavbyvedoucí Antonín Seménka.

Celá budova bude v takzvané vzduchotěsné obálce. Na demolici bude pracovat pětice mužů se speciálními overaly. Pracovníci budou dýchat přes respirátor a procházet dekontaminační komorou.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme