Školu na Závodu Míru v Pardubicích uzavřel azbest, děti se učí v provizorních podmínkách

Tři pardubické školy si postupně zvykají na přeplněné budovy. Už tři týdny hostí několik stovek dětí. Škola na Závodu Míru je totiž stále zavřená, hygiena tam zakázala vstup kvůli zdraví škodlivému azbestu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola

Základní škola | Foto: Jana Matznerová

Výuka v náhradních prostorách probíhá normálně, vytížené jsou ale jídelny a družiny, z kapacitních důvodů musí část dětí trávit odpoledne s družinářkami ve třídách. Týká se to i dvou stovek žáků umístěných na Základní školu Veverkových, potvrdil ředitel Leoš Šebela.

„Překvapivě si to sedlo velice dobře až na nějaké původní zádrhele, které jsme ihned vykomunikovali s vedením Základní školy Závodu Míru,“ pochvaluje si Šebela.

Komplikace podle něj nenastaly ani v družině, menší problém byl jen s kapacitou školního hřiště, kde se někdy objevují až dvě stovky dětí naráz.

„Tam, kde jsme byli zvyklí mít jen ta svoje tři oddělení, je jich teď sedm,“ uzavírá Leoš Šebela.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme