Skončila Česká konference. Představila nový Kutnohorský dekret

V Kutné Hoře skončil IV. ročník Česká konference. Ta se zabývala otázkami lidské společnosti. Účastníci konference vyjádřili nespokojenost se stavem naší země a snažili se hledat cestu k nápravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spisovatel a publicista Zdeněk Mahler | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Letošním cílem bylo předložení konkrétních návrhů, jakým způsobem by se mohl stav naší společnosti změnit k lepšímu. Nositelem změn by měl být představený Občanský sněm Čech, Moravy a Slezska, shromažďující lidi, kterým stav naší země nevyhovuje.

Sdružení nemá politické ambice, spíše jde o pokus změnit tvůrčím působením jednotlivců systém společnosti a to návratem k hodnotám, jako je morálka, slušnost, úcta nebo svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jana Káninská referuje o výsledcích Českého sněmu

Občanský sněm také představil nový Dekret kutnohorský, navazující na ten z roku 1409, který se stejně jako ten původní má pokusit ukončit nadvládu, tentokrát ne církve, ale moci a peněz, která ve společnosti utlačuje slušné lidi.

Ze všeobecně známých osobností se konference zúčastnil historik Zdeněk Mahler, herec Alfred Strejček nebo Marie Vodičková z Fondu ohrožených dětí.

Jakub Viliš, Jana Káninská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme