Skoro 4 miliony korun vynesla sbírka pro strojvůdce zraněného při nehodě ve Studénce

Sbírka na podporu zraněného strojvedoucího Jana Černého z nehody Pendolina ve Studénce vynesla 3 miliony a 700 tisíc korun. Nejvyšší jednotlivý příspěvek byl 200 tisíc. 59letý strojvedoucí přišel loni v červenci při střetu s kamionem o nohu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část vybraných peněz Černý použije na koupi protézy. „Těch protéz je řada. Vyzkouší si a vybere to, co mu bude nejvíc vyhovovat,“ říká Černého kamarád, předseda železničářských odborů v Praze Jiří Běhounek.

Podle Běhounka se budou snažit vybrat protézu, se kterou bude Černý moci třeba i lyžovat a jezdit na kole. Dále bude třeba vyřešit jeho zázemí, třeba bydlení nebo ovládání auta.

O Vánocích byl Černý poprvé doma

Loni v červenci vjel na přejezd ve Studénce polský řidič kamionu pod klesající závory. Strojvůdce pendolina Jan Černý měl na reakci čtyři vteřiny. Zapnul rychlobrzdění, varoval cestující a až pak se pokusil utéct z kabiny. Při nehodě zemřeli tři lidé a dalších 18 bylo zraněno, Černý přišel o nohu.

O vánočních svátcích se Černý poprvé od nehody podíval domů, když ho lékaři propustili z pražské nemocnice.

ČRo 1 - Radiožurnál, Pavla Firbacherová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme