Skoro 4 miliony korun vynesla sbírka pro strojvůdce zraněného při nehodě ve Studénce

Sbírka na podporu zraněného strojvedoucího Jana Černého z nehody Pendolina ve Studénce vynesla 3 miliony a 700 tisíc korun. Nejvyšší jednotlivý příspěvek byl 200 tisíc. 59letý strojvedoucí přišel loni v červenci při střetu s kamionem o nohu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část vybraných peněz Černý použije na koupi protézy. „Těch protéz je řada. Vyzkouší si a vybere to, co mu bude nejvíc vyhovovat,“ říká Černého kamarád, předseda železničářských odborů v Praze Jiří Běhounek.

Podle Běhounka se budou snažit vybrat protézu, se kterou bude Černý moci třeba i lyžovat a jezdit na kole. Dále bude třeba vyřešit jeho zázemí, třeba bydlení nebo ovládání auta.

O Vánocích byl Černý poprvé doma

Loni v červenci vjel na přejezd ve Studénce polský řidič kamionu pod klesající závory. Strojvůdce pendolina Jan Černý měl na reakci čtyři vteřiny. Zapnul rychlobrzdění, varoval cestující a až pak se pokusil utéct z kabiny. Při nehodě zemřeli tři lidé a dalších 18 bylo zraněno, Černý přišel o nohu.

O vánočních svátcích se Černý poprvé od nehody podíval domů, když ho lékaři propustili z pražské nemocnice.

ČRo 1 - Radiožurnál, Pavla Firbacherová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme