Skupina měla kvůli utajení asi 200 telefonů, líčil Březina podvody s lihem

Nelegální obchody s lihem prý zlínskému podnikateli Radku Březinovi vycházely kvůli nedůslednosti celníků. Březina to dnes řekl před Krajským soudem v Olomouci, kde vypovídal jako první ze skupiny takzvané lihové mafie. Ta údajně svými podvody připravila stát o téměř sedm miliard korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Radek Březina u Krajského soudu v Olomouci

Podnikatel Radek Březina u Krajského soudu v Olomouci | Zdroj: ČTK

Březina vypovídal před soudem už třetí den po sobě. Dnes odpovídal mimo jiné na otázky týkající se celkového množství nezdaněného lihu. Spekuluje se, že by mohlo jít nejméně o 21 milionů litrů.

Březina neřekl, kolik lihu skupina celkem vyrobila, ani komu ho prodávala, ale přiblížil, jak vše fungovalo. Podnikatelé prý obchody kryli prodejem nemrznoucí směsi – odběratelům fiktivně fakturovali větší množství.

Potvrdil, že skupina byla organizovaná a že každý měl svou roli. Kvůli utajení prý vystřídali asi 200 telefonů.

I když Radek Březina už dříve přiznal, že byl hlavou celé skupiny, dnes za hlavního viníka označil dalšího obžalovaného Lubomíra Kaláče.

S advokátem Kaláče se dnes Březina dokonce pohádal. Podle Březiny má Kaláč ukryté peníze. Kaláčův obhájce zase tvrdil, že se v cele jeho klienta našel výhružný dopis.

Tomáš Minarčík, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme