Slavonicko zve o víkendu hosty na houbaření, metanou a zajímavou procházku

Pokud se chystáte strávit nadcházející víkend na Slavonicku, určitě jste si vybrali správně. A pokud ještě nemáte na volné dny program, možná právě Slavonicko jako cíl svého výletu zvolíte. V pátek, sobotu i neděli tam totiž pořádají zajímavé akce. Chybět nebude ani společné houbaření či nepříliš známá hra metaná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Houby lákají do lesů stovky Čechů | Foto: Jiří Kamen

Už dnes odpoledne si na Slavonicku přijdou na své houbaři. V 15.00 se totiž z autobusového nádraží vydá do okolních lesů jejich výprava. Společného houbaření se může zúčastnit každý a sbírat se bude také vše.

V Tůmově houbovém království pak houbařům pomůže jejich úlovky z košíků roztřídit a určit mykoložka Libuše Kotilová. Kromě toho ale objasní i některé houbařské mýty a pověry.

Pokud vás spíš než chození po lese láká nějaká sportovní aktivita, určitě neodmítněte pozvánku do Písečné u Slavonic. V sobotu tam totiž budete mít možnost seznámit se s metanou, která v Česku zatím není příliš známá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká je víkendová nabídka zábavných akcí ve Slavonicích, zjišťovala redaktorka Čro Lucie Hochmanová.

Hrát se může po celý rok, když je hezké počasí, tak na asfaltové dráze, v zimě zase třeba na zamrzlé Dyji. Písečné je proto ideálním místem. S metanou vás tam seznámí v sobotu od čtrnácti hodin.

A pokud byste se raději podívali někam, kde jste pravděpodobně ještě nebyli, pak je pro vás nabídka od Volby pro Slavonicko jako stvořená.

Společně s touto neziskovou organizací se totiž budete moct podívat do míst, kde pramení Slavonický potok. Na vycházce k pramenům potoka, na kterém v minulosti stávalo i sedm mlýnů, si můžete vyzkoušet chůzi nordic-walking a dozvíte se navíc i zajímavá fakta.

K pramenům Slavonického potoka se můžete vydat v neděli o půl desáté z Žižkovy ulice.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme