Slepou ulici v Českém Těšíně pravidelně blokují kamiony

Domkaři z okrajové části Českého Těšína řeší problém s kamiony. Žijí ve slepé ulici poblíž průmyslové zóny a v poslední době je nákladní auta pravidelně blokují. Řidiči plně naložených kamionů se tam totiž nemají kde vytočit a musejí složitě vycouvávat. Mnozí starousedlíci, kteří pospíchají do práce, k lékaři nebo do školy, tak už několikrát museli zůstat doma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion projíždějící přes výmol ve Smečně | Foto: Výmoly .cz

„Někdo zajel až sem, pak se nedalo obrátit, takže couval až zpátky k tomu mostku,“ ukazuje pan Vítězslav na úzké silnici, která vede až k jeho domu.

Mezi staveními se jen s obtížemi vyhnou dvě osobní vozidla. Když jeden z kamionů nedávno nezvládl couvání, život ve slepé ulici se zastavil zhruba na 16 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problém ve slepé ulici v Českém Těšíně se zajímal Stanislav Janalík

„Já jsem odvezl děcka do školy, jedu zpátky a tam stojí nakloněný kamion v příkopě. Hned ten první pán se nedostal a potřeboval k doktorovi, tak jsem ho odvezl, kolem jsme chodili pěšky.“

Místní se shodují, že kdyby došlo k nějakému požáru nebo měl někdo ze starousedlíků zdravotní potíže, nemuseli by se záchranáři dostat na místo včas. Hlavní příčinou problémů je podle nich nezodpovědnost řidičů kamionů, kteří míří do blízké průmyslové zóny. Často se totiž řídí podle nesprávné adresy na faktuře a při pokynech navigace riskují zakázaný přejezd přes starý most.

„Bydlím tu dva měsíce a už jsem to zažil dvakrát,“ říká například pan Michal. I proto se lidé obrátili na město, aby problém vyřešilo. Zástupci radnice požádali firmy z průmyslové zóny, aby na fakturách řidičům lépe upřesnili dodávací adresy. Navíc přidali nové dopravní omezení.

„Problém se dočasně vyřešil tím, že byla na místě umístěná dopravní značka zákaz vjezdu nad 6,5 tun,“ vysvětluje za městské strážníky Petr Glaic. V budoucnu navíc město lidem z Rybářské ulice přislíbilo také celkovou opravu problémové silnice.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme