Složky záchranného systému zasahovaly v jičínské nemocnici. Cvičně tam likvidovaly požár

Velké cvičení má za sebou Oblastní nemocnice v Jičíně. Při fiktivním požáru, který vypukl ve skladu interního oddělení, zasahovaly desítky hasičů, záchranářů a policistů. Kvůli ohni bylo nutné evakuovat pacienty ze druhého patra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičení složek IZS v jičínské nemocnici | Foto: Ondřej Vaňura

Celkem bylo evakuováno osm lidí - figurantů i skutečných pacientů.

„Požádali jsme vedení nemocnice, aby se připravili na to, které oddělení by chtěli prověřit z pohledu vnitřní evakuační dokumentace, a zhruba dva měsíce předem jsme začali zpracovávat společně námět taktického cvičení,“ vysvětluje ředitel jičínských hasičů Libor Zikeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cvičení v jičínské nemocnici přihlížel s mikrofonem reportér Ondřej Vaňura

Podle náměstka pro léčebně-preventivní péče jičínské nemocnice Martina Šimáka je takové cvičení velmi důležité.

„Samozřejmě se řídíme evakuačním plánem, kde je určen velitel evakuace, což je většinou primář oddělení nebo jeho zástupce. Ten určí jednotlivé zaměstnance, kteří se budou podílet na evakuaci pacientů, a část personálu se bude podílet na evakuaci materiálu. Mezi to patří i zdravotní dokumentace a podobně,“ popisuje Šimák.

Cvičení v jičínské nemocnici bylo další ze série podobných akcí složek IZS v Královéhradeckém kraji. Před necelými dvěma měsíci bylo podobné cvičení ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme