Šluknovsko je od středečního večera pod zesíleným policejním dohledem

Od středečního večera budou lidé ve městech na Šluknovsku potkávat více policistů. Do terénu se totiž poprvé vydaly hlídky pořádkové jednotky pro Ústecký kraj. Na klid a pořádek začalo dohlížet celkem pětadvacet mužů. Za tři dny je vystřídá stejně početná skupina jejich kolegů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Města ve Šluknovském výběžku od večera 2. května hlídá krajská pořádková jednotka | Zdroj: ČTK

Každá hlídka dostala obecní pokyn, aby mapovala dění v určených městech. Týká se to například Varnsdorfu, Rumburku, Šluknova a dalších míst. Úkolem policistů je zaměřit se zejména na okolí problémových ubytoven, heren, barů a restaurací, kde nejčastěji dochází k nejrůznějším přestupkům a trestným činům.

„Budou chodit v centrech měst, abychom celkově posílili pocit toho bezpečí tady,“ přiblížil úkoly hlídek šéf pořádkové jednotky Stanislav Krajčovič.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na klid a pořádek ve Šluknovském výběžku teď dohlíží více policistů. Na první hlídku se s nimi vydal také reportér Josef Suk. S informacemi se přihlásil v Ranním Radiožurnálu.

„Samozřejmě dostali instruktáž, aby obrazně řečeno byli hlavně vidět. Budou se věnovat veřejnému pořádku tak, abychom případnou pouliční kriminalitu eliminovali,“ dodal.

Reportér Radiožurnálu Josef Suk, který policisty první hodiny ve službě provázel, řekl, že služba probíhala klidně.

„Za ty dvě hodiny, co doprovázím čtveřici mužů z pořádkové jednotky ve Varnsdorfu, žádné delikty řešit nemuseli,“ uvedl.

Pořádkové hlídky mají nejen represivní charakter, ale velkou měrou také preventivní poslání. V názoru na to, zda hlídky přispějí ke zvýšení bezpečnosti, klidu a pořádku, nejsou obyvatelé Šluknovska jednotní. „Myslím, že určitě ano; Já myslím, že trošku ano, ale moc tomu nevěřím; Myslím, že hlídky tady budou účinné, že to bude mít určitě nějaký smysl.“

Vznik pořádkové jednotky si vynutil nárůst kriminality a sociálního napětí. Pokud se podaří situaci na severu Děčínska postupně zklidnit, bude speciální pořádková jednotka plnit jiné úkoly na dalších místech kraje.

Počítá se mimo jiné z výjezdy například do Teplic, Děčína, ale i s hlídkami v Ústí nad Labem, kde má jednotka své sídlo. Bude také hlídkovat při rizikových fotbalových zápasech či jiných akcích.

Josef Suk, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme