Smíchovský řidič pil před smrtelnou nehodou alkohol, ukázaly videozáznamy

Marek Půček pil před srpnovou nehodou na pražském Smíchově alkohol. Podle obžaloby to ptvrzují kamerové záznamy, které dnes nechal přehrát Obvodní soud pro Prahu 2. Půček srazil v létě na náměstí Kinských mladou dívku. Ta na místě zemřela. Od nehody utekl a policii se přihlásil po zhruba 16 hodinách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Kinských v Praze, místo autonehody | Foto: Filip Jandourek

Krevní testy tehdy s odstupem času alkohol neprokázaly. Obžalovaný 24letý Marek Půček tvrdí, že opilý neřídil.

Na kamerových záznamech z restaurace, kde slavil narozeniny, je vidět, že pil pivo i tvrdý alkohol, říká státní zástupkyně Marie Schröderová.

„Z kamerových záznamů zcela jasně vyplývá, že popíjí jak pivo, tak nějaký tvrdý alkohol. Z účtenky, která byla poskytnuta restauračním zařízením, je zřejmé, že byly objednávány dvojité vodky. Předpokládám, že to byla právě ta dvojitá vodka, kterou si připíjel,“ popisuje Schröderová.

Na záznamu z restaurace byl vidět Půček, jak upíjí pravděpodobně pivo z půllitru. Po jeho dopití si pak bere další. Připil si také ze skleničky určené k podávání tvrdého alkoholu. Na účtence navíc údajně nebylo kromě jedné koly žádné nealkoholické pití.

Tvrdý alkohol jsem nepil, hájí se Půček

Obžalovaný soudu namítl, že si pouze ze zdvořilosti přiťukl s kamarádem. Ke skleničce prý přičichl, ale nenapil se z ní.

„Chtěl bych jenom říct ke skleničce, jak jsem si ťukal s kamarádem, tak že jsem si ťuknul ze zdvořilosti, přičuchl jsem si, ale nepil jsem z té sklenice. Odložil jsem ji na stůl. Ještě bych chtěl říct, že jak jsem tam ležel, na lavičce, tak jsem se smál a hned jsem se zase vrátil zpátky. Když se nakláním doleva, jak tvrdíte, že pořád piju, tak tam seděli moji kamarádi, se kterými jsem se celou dobu bavil,“ řekl dnes u soudu Půček.

Už dříve se hájil tím, že vypil pouze necelá dvě malá piva. Podobně dnes hovořili i dva svědci předvolaní obhajobou. Také podle znaleckého posudku, který soud projednal začátkem prosince, mohl Půček řídit střízlivý.

Náměstí Kinských v Praze, místo autonehody | Foto: Filip Jandourek

Podle jeho právničky Mileny Arnoštové neměly navíc záznamy z kamer restaurace příliš dobrou kvalitu.

„Že pije piva, je zřetelné. Co se týká tvrdého alkoholu, to je vždy věcí toho, jak to kdo vnímá a posoudí. Je třeba přihlížet i k obhajobě pana obžalovaného, že tvrdý alkohol nepil. Všechno je zapotřebí posuzovat,“ dodává Arnoštová.

Soud dnes případ odročil kvůli výslechu posledních dvou svědků na konec února. Oba mají popsat chování obžalovaného po nehodě ještě před tím, než utekl. Půčkovi hrozí až 8letý trest vězení.

Podle policistů Půček opilý byl

Marek Půček podle obžaloby v úterý 5. srpna brzy ráno nezvládl řízení auta, srazil a usmrtil 21letou dívku, která čekala na autobusové zastávce Švandovo divadlo na náměstí Kinských v Praze 5. Od nehody utekl a asi 16 hodin se skrýval. Nakonec se policistům přihlásil sám.

Mladíkovi už soud v minulosti řidičské oprávnění jednou vzal, a to za jízdu pod vlivem návykové látky. Navíc byl už dříve v podmínce za rozbíjení aut a výloh.

Soud v předchozích jednáních vyslechl policisty, kteří Půčka kontrolovali kolem čtvrté hodiny ranní v Plzeňské ulici. Policisté uvedli, že Půčka našli u tramvajové zastávky, kde ležel se psem.

Byl z něj údajně silně cítit alkohol a vrávoral. Dechovou zkoušku ale neprovedli a nechali ho odjet tramvají směrem k Andělu. Řekl jim prý, že si tam potřebuje vzít z auta náhradní klíče od bytu.

Anna Kottová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme