Smog už trápí i Ústecký kraj, nejhůře je na tom Mostecko

Ústecký kraj dusí smog. Nejhorší situace je na Mostecku, kde v noci koncentrace prachu několikanásobně překročily povolený limit. Zhoršení ovzduší způsobily špatné rozptylové podmínky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog...

Smog... | Foto: F. Tichý

Meteorologové zatím nevědí, jestli vyhlásí v Ústeckém kraji smogovou situaci, anebo šlo jen o výkyv. Rozhodnout by měly večerní výsledky z měřicích stanic.

Podle meteorologa Pavla Jůzy vyšly z měření polétavého prachu na Ústecku nejvyšší hodnoty v Lomu u Mostu, kde jeho koncentrace v noci překročily osminásobek povolené hodnoty:

„Největší koncentrace jsou v oblasti okresu Teplice a částečně i okresu Most a Chomutov, většinou přitom nejsou překročeny prahové hodnoty. Pouze v Lomu u Mostu byla překročena prahová hodnota polétavého prachu, ale tam se pravděpodobně jednalo o přechodnou situaci.“

Sever Moravy dusí smog. Limity jsou několikanásobně překročeny

Číst článek

Nejhůře se lidem momentálně dýchá na severu Moravy. Meteorologové přitom varují, že smogová situace se může dále zhoršovat i v jiných částech republiky.

Nemocní a staří lidé a malé děti by měli omezit pohyb venku. Řidiči by pokud možno měli nechat auta doma, aby ke zhoršení ovzduší ještě nepřispívali. Odborníci také radí, aby lidé v tomto počasí nesportovali venku a užívali dostatek vitaminů.

Inverzní charakter počasí bude přetrvávat minimálně do konce týdne.

Renáta Prátová, Jiří Zeman, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme