Smogu na Ostravsku o něco ubylo. Inverze však má ustoupit až příští týden

Na Ostravsku a Karvinsku se dýchá o něco lépe. Oproti ranním hodinám, kdy bylo na některých místech ve vzduchu až čtyřikrát víc prachu, než udávají přípustné limity, se situace zlepšila skoro k normálu. Smogu ubylo zejména v nejvíce zatížených oblastech, například v Bohumíně anebo Věřňovicích. Přesto nadále platí smogová situace vyhlášená meteorology.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog v centru Ostravy | Zdroj: ČTK

Smogová mapa Moravskoslezského kraje ztratila během dne temné zbarvení kvůli množství prachu v ovzduší. Okamžité koncentrace klesají až k limitním 50 mikrogramům v kubíku.

Pokud se však bude opakovat včerejší scénář i v dalších hodinách, v noci by se situace mohla opět zhoršit. Inverze by měla ustoupit až v příštím týdnu.

Po dobu smogové situace meteorologové nabádají řidiče aut, aby pokud možno nevyjížděli. Lidé s chronickými dýchacími potížemi, srdečními nemocemi, ale i malé děti nebo senioři by měli omezit fyzickou zátěž a zbytečně nechodit ven.

Martin Knitl, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme