Sněhové hody lákají do šumavských hor na sjezdovky i běžky

Současné sněhové počasí vyhovuje provozovatelům lyžařských areálů. Vydatné příděly sněhu a teploty pod bodem mrazu jsou totiž pro milovníky lyží tou nejlepší pozvánkou do západočeských hor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová rolba vykrajuje do čerstvého sněhu běžkařskou stopu | Foto: Luděk Švejda, NP Šumava

„Na Železnorudsku máme dvacet až šedesát pět centimetrů sněhu. Těch šedesát pět centimetrů je na vrcholech. Z toho dvacet pět centimetrů nového prašanu. Po víkendu budou jezdit všechny lyžařské areály,“ hlásí Kristína Lehečková z infocentra v Železné Rudě.

Milovníci běžkaření se mohou vypravit na Modravu. V nižších polohách přibližně čtyřicet a třeba na Březníku kolem šedesáti centimetrů sněhu.

„Na víkend jsou upraveny všechny naše trasy na Modravsku. Sněhové podmínky jsou velice dobré. Upravujeme zhruba čtyřicet kilometrů tras. To znamená z Modravy na Březník, z Březníku na prameny Vltavy, z černohorské nádrže na Filipovu huť a zpátky do Modravy, dále je upraven okruh na Na javoří pilu, Tříjezerní slať, přes rybárnu do Modravy. To jsou ty hlavní trasy, které nabízíme,“ vypočítává z místa Martina Karlová.

Po krátké odmlce se veřejnosti otevírá také skiareál v Kašperských Horách. Tamní zaměstnankyně Renata Balašová zve k jeho návštěvě nejen příznivce lyžování, ale i snowboardingu: „Nabízíme lyžování od devíti do sedmnácti hodin denně. A zároveň potom ještě večerní od šesti do devíti hodin.“

Zároveň zde fungují dva vleky a dětský park. „Máme třicet pět až čtyřicet centimetrů přírodního sněhu a k tomu pár centimetrů technického sněhu jako základ,“ láká Balašová.

Další možností, kde si užít denní i večerní lyžování a to jak dospělých tak dětí, je Skiareál Kocourov u Klatov. I zde je sněhu dostatek, prozrazuje jeho provozovatel Vladimír Hájek: „Napadlo zhruba pětačtyřicet centimetrů přírodního sněhu. Máme základ čtyřicet centimetrů technického. Náš areál dále nabízí skipůjčovnu i lyžařskou školku.“

Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme