Sněhu je pořád dost. Zásobník v Novém Městě ho skladuje pro Světový pohár

Zatímco všude na Vysočině panuje babí léto, v novoměstském zásobníku na sníh pěvně třímá otěže královna zima. Pro uspořádání Světového poháru v biatlonu v půli prosince zatím zbývá dost sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásobník sněhu, Nové Město na Moravě | Foto: Michal Malý

Koulovat se uprostřed babího léta je možné. V novoměstském zásobníku sněhu je sněhu stále dostatek. Světový pohár v biatlonu v půli prosince díky tomu zatím ohrožený není.

Zásobník sněhu připomíná obří silo o rozloze dvou fotbalových hřišť. Sníh se ukrývá na dně sila pod vrstvou dřevní štěpky. „Už teď se můžeme podívat na materiál, na kterém budeme v zimě lyžovat,“ říká správce zasněžování Karel Klapač.

Tisíce kubíků sněhu

Jedná se o ledovou tříšť, na které se na jaře běžně lyžuje. Na jejím vrchu mohou poté správci najít ledovou krustu. „Očekávali jsme, že ta vrstva bude špatná, ale stav je výborný.“

Zásobník sněhu, Nové Město na Moravě | Foto: Michal Malý

V současné době v zásobárně sněhu zbývá 30 tisíc kubíků sněhu. „Pro vlastní závod by mělo zůstat 25 tisíc kubíků, což by mělo dostatečně pokrýt naše potřeby,“ myslí si Klapač.

Ti nejlepší biatlonisté se do Nového Města na Moravě sjedou 13. – 18. prosince 2016, kdy se zde uskuteční závod Světového poháru. Naposledy v únoru 2015 do Nového Města přijelo během tří závodních dnů celkem 100 400 diváků.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru