Sněhu na Monínci je dost, přijel si tam zalyžovat i prezident Klaus

Až pětasedmdesát centimetrů prachového sněhu čeká na návštěvníky lyžařského areálu Monínec na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pokud na sjezdovku lyžaři přijeli dnes, mohli tam potkat také prezidenta České republiky Václava Klause. Hlava státu tam lyžovala již po páté. Prezident si také v doprovodu ředitele skiareálu prohlédl nový hotelový komplex.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus na Monínci 2013 | Foto: Jan Kopřiva

Prezident sice na Monínec dorazil s mírným zpožděním, které způsobila nadílka čerstvého sněhu, během chvíle však zacvakl přeskáče do lyží a vydal se mezi lyžaře.

„Každému doporučuji podceňovaný svah tady na Monínci. Není za každou cenu nutné dojet do těch nejvyšších hor, dá se jezdit fakt dobře i tady,“ řekl prezident.

Oceňuje, že podobný sportovně rekreační komplex vznikl na pomezí středních a jižních Čech, kde nejsou žádné velehory.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z Monínce natočil redaktor ČRo Jan Kopřiva.

„Zaprvé si myslím, že je úplně bezvadné, že se dá lyžovat ne jenom na našich největších horách. To, že se několik iniciativních, aktivních a podnikavých lidí chopilo téhle aktivity, která v lecčems může být nevděčná a je samozřejmě riskantní, tak tomu nesmírně fandím a chválím to,“ podotkl Klaus.

Pauzu během lyžování prezident využil k prohlídce nového hotelového komplexu, který se nachází nedaleko vrcholu sjezdovky a který nahradil starý hotel Montana.

„Pan prezident, když nás navštívil úplně poprvé, což bylo v prvním nebo v druhém roce jeho funkčního období, tak přijel ještě na starou Montanu. Přijel tam z důvodu, že si vzpomněl, že sem jezdil lyžovat kdysi se svými malými syny, tak chtěl vidět, jak se původní Monínec proměnil od té doby, co ho znal, i od těch začátků jeho funkčního období. Teď to bylo takové symbolické zakončení jeho funkčního období, kdy viděl, jak se to změnilo,“ uvedl ředitel skiareálu Jaroslav Krejčí, který dělal Václavu Klausovi průvodce.

Jako pohoštění tu pro prezidenta připravili cibulový koláč a slivovici.

Prezident přiznal, že má k Monínci zvláštní vztah. Proto, že na svahu učil své děti lyžovat, i proto, že má nedaleko chalupu. Slíbil také, že na této sjezdovce rozhodně není naposledy.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme